سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز، پنجشنبه هفتم فروردین ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانباختگان ویروس کرونا در ۲۲۴ شهر کشور بیش از ۱۱،۹۰۰ نفر شده است.

شمار قربانیان در تهران به ۱،۶۵۰ نفر، در گلستان به ۶۷۰ نفر، در خوزستان به ۵۴۰ نفر، در کردستان به ۲۲۵نفر، در کرمانشاه به ۳۴۰ نفر، در یزد به ۲۳۰ نفر، در اردبیل به ۱۸۵ نفر و در خراسان جنوبی به ۱۲ نفر رسیده که آمار سایر استانها به این ارقام اضافه می‌شود.

برغم آمار فزاینده قربانیان، روحانی به گزارشهای سراپا دروغ ادامه میدهد. وی امروز وقیحانه گفت، «ما تمام تختهای بیمارستانی کشور را آماده کردیم از این تخت‌ها هم حدود ۱۳هزار تخت تاکنون استفاده نشده بنابراین ما یک رقم و یک عدد بسیار بالایی از تختهای بیمارستانی و تخت‌های نقاهتگاهی امروز در اختیار داریم که امروز استفاده نکردیم ... من فکر نمی‌کنم هیچ کشوری شرایط کشور ایران را داشته باشد ...ما حدود ۲۰هزار تخت بیمارستانی خالی را در اختیار داریم...».

این دروغپردازیها در حالیست که امروز وزارت بهداشت رژیم در آمار دست‌ساز خود از ۲۳۸۹ مبتلا و ۱۵۷ قربانی در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد که بالاترین ارقام اعلام شده از ابتدا تا کنون است. رئیس شورای شهر مشهد با تصریح بر افزایش آمار فوت شدگان در این شهر، خطاب به روحانی که دیروز گفته بود در مشهد تخت‌های خالی داریم نوشت، «آقای رئیس جمهور همچنان نگران مشهد باشید، تخت‌های بیمارستانی در حال خالی شدن است برای اینکه بیماران بدحال را پذیرش کنند. نیاز به تجهیزات آی.سی.یو ۲ برابر شده و آمار فوت‌شدگان در حال افزایش است، دستور بدهید تجهیزات آی.سی.یو برای مشهد ارسال شود».

ازسوی دیگر امروز جزئیات «طرح کاهش زنجیره انتقال کرونا» یا «فاصله‌گذاری اجتماعی» اعلام شد. این طرح دیرهنگام که شامل ممنوعیت و محدودیت در سفرها و رفت و آمدها و تعطیل اجباری برخی اصناف و مشاغل است، هیچ مسئولیتی در قبال زندگی مردمی که به اجبار بیکار میشوند نمی پذیرد. در چنین وضعیتی مهره‌ها و نمایندگان مجلس رژیم پیاپی نسبت به وخامت اوضاع هشدار می‌دهند.

پزشکیان معاون مجلس رژیم و وزیر سابق بهداشت امروز گفت، «با تصمیمات قطره‌چکانی و موقت به جایی نخواهیم رسید و همانطور که در بیشتر کشورهای دنیا انجام شد، محکم و قاطع باید برخورد کرد و کل کشور را در حالت آماده‌باش قرار داد والا ممکن است این ویروس تا ماه‌ها با ما همراه باشد و بسیاری از مسئولان، پزشکان و مردم ما را از دست ما بگیرد».

محسنی نماینده دیگر مجلس آخوندی در مورد ضرورت جلوگیری از نارضایتی اجتماعی گفت «باید از صندوق توسعه ملی یا صندوق ذخیره ارزی برای کمک به کسب‌وکار‌ها برداشت شود... دولت ناچار است برای جلوگیری از نارضایتی اجتماعی و کاهش فشار اقتصادی روی به چنین اقدامی بیاورد».

محمدرضا نجفی نماینده دیگر مجلس ارتجاع به روحانی نوشت«رویکرد شما در مدیریت بحران کنونی با بسیاری از کارشناسان و خبرگان دلسوز متفاوت است. تقریباً کشوری نیست که با وضعیت آماری ما در قبال این مساله چنین میزانی از ساده گیری و ساده انگاری را داشته باشد.موج دوم گسترش و شیوع بیماری در نیمه دوم فروردین شدیدتر، عمیق‌تر و طولانی‌تر از آنچه پیش‌بینی می‌شد، گریبانگیر ما خواهد شد و نتیجه آن مسامحه را نه تنها در این موج، بلکه در ادامه نیز خواهیم دید...».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۷ فروردین ۱۳۹۹ (۲۶ مارس ۲۰۲۰)